WU WEI

Kód: 1234
Neohodnoceno
250 Kč
Skladem
WU WEI – tvoření bez námahy, je důležitý taoistický pojem, který v doslovném překladu znamená nekonání. V Tao Te Ting je tento pojem vysvětlován tak, že bytosti, které jsou zcela v souladu s Tao (harmonickou vesmírnou energií) konají prostřednictvím nekonání (akce bez akce).

Detailní informace

Detailní popis produktu

WU WEI – tvoření bez námahy, je důležitý taoistický pojem, který v doslovném překladu znamená nekonání. V Tao Te Ting je tento pojem vysvětlován tak, že bytosti, které jsou zcela v souladu s Tao (harmonickou vesmírnou energií) konají prostřednictvím nekonání (akce bez akce). To znamená bez úsilí a zcela přirozeně. Stejně tak jako rostliny v přírodě prostě rostou, nesnaží se růst. Čínský filozof Lao´c řekl, že cílem duchovní praxe člověka je dosažení tohoto přirozeného způsobu chování. Kaligrafie vytištěná na smetanově bílém papíru – symbolu klidu čistoty. Tisk originální čínské kaligrafie v klip-rámu velikosti A4

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení