CO JE TO FENG SHUI

Chcete do svého života vnést více harmonie, úspěchu a vášně? Feng Shui je mocný způsob, jak přivést tyto pozitivní energie do reality.

Feng shui, které se z čínštiny literárně překládá jako “vítr a voda” je tisíciletí starý systém analyzování a úprav energie v prostoru. Účelem je dosažení požadovaných změn – ve zlepšení zdraví, v harmonizaci partnerských vztahů, zlepšení finanční situace, pokroku v kariéře, zlepšení rodinných vztahů…

Uplatnění principů feng shui ve vašem soukromém a pracovním prostoru může zlepšit váš život v mnoha ohledech. Cirkuluje-li energie ve vašem prostoru hladce a harmonicky, stejně příjemným způsobem plyne i Váš život.

Co to vlastně je?

FENG SHUI je čínská filozofie a umění pocházející z taoismu, která je užívána více než tři tisíce let.

Taoistická filozofie říká, že je to vztah mezi námi, naší planetou a vesmírem. My lidé jsme pouze malou částí vesmíru, ale mnohdy se cítíme, jako bychom byli jeho centrem. Taoistická filozofie se odvolává na nejvnitřnější spojení, které existuje mezi námi, naším okolím a naším vnitřním vesmírem.

Energie prostupuje celým vesmírem. Je přítomná ve všech částech života na zemi, je přítomná ve vodě, větru, vzduchu a ve všem ať tuhé nebo tekuté podstaty. V sanskrtu je nazývána “kundalini”, v jiných jazycích je známa jako “ki” nebo “cchi”. Pokud “cchi” směřuje špatným směrem, lidský život a štěstí dělá totéž. Lidé cítí přítomnost “cchi” a jejích vlivů, jen si toho většinou nejsou vědomi.

 

Feng Shui a živly

Literárně FENG SHUI znamená “vítr” a “voda”, názvy živlů, které společně tvoří základní složky přírodního koloběhu disponující obrovskou silou. Tato síla, kterou obvykle přiznáváme sopkám a zemětřesením nepochází jen z energie přítomné na zemském povrchu, ale také z nejvnitřnějších hloubek země. Aby nám tato prospěšná energie “cchi”, univerzální energie přirozeně proudící v našem vnitřním vesmíru a v prostředí, které nás obklopuje, umožnila v klidu užívat štěstí a prosperity, musíme s ní zharmonizovat sami sebe a náš životní prostor. Příznivé FENG SHUI na harmonizovaném místě dopřeje osobám, které tam žijí nebo pracují štěstí, zdraví, lásku, bohatství a dlouhý život.

Použití v domě, kanceláři , obchodě nebo firmě pomůže vyhnout se stagnaci vitální energie v oblastech života, které jsou pro nás důležité.

Obvykle jsou tyto životní oblasti, v kterých může být FENG SHUI aplikováno známy jako: Prosperita, Vědomosti, Úspěch a sláva, Děti a rodina, Hojnost a bohatství, Láska a manželství, Přátelé a spokojenost, Zdraví.

Několika slovy : FENG SHUI je umění a filozofie uvádějící do harmonie vesmír a jeho obyvatele a umožňující jim využívat prospěch, který přináší.

 

FENG SHUI – kde ho můžete uplatnit

 

Praktikování umění FENG SHUI má široký rozsah uplatnění, které se osvědčilo v:

 • domech
 • obchodech
 • továrnách
 • kancelářích

 

 

Stejně se osvědčilo při výběru vhodných míst pro výstavbu:

 • bank
 • bytových domů
 • nemocnic
 • obchodních domů

 

 

Pravidla Feng Shui můžete využít také v oblékání nebo stravování – ne nadarmo bylo Feng Shui jednou z devíti součástí tradiční čínské medicíny.

 • Představte si, že jste klidnější, spokojenější, zdravější, máte více peněz, skvěle vycházíte se všemi členy rodiny a celkově žijete v mnohem větší harmonii.
 • Představte si, že ve firmě, kterou vlastníte, nebo v ní pracujete jsou lidé spokojení, skvěle spolupracují a méně nemocní.
 • Jako výsledek uplatnění nápravných opatření, známých jako “léčebné prostředky” pociťují lidé výraznou změnu života směrem k harmonii, stabilitě, redukci stresu a růstu prosperity.

 

V obchodě a podnikání je po uplatnění metod FENG SHUI znatelný růst týmové spolupráce, zaměření na cíl a prosperity. Obchodní domy, jako je např. známý Marks & Spencer v Londýně, firmy jako Mitsubishi, Sony, Mac Donald´s, hotel Ritz a další uplatňují tuto metodu se skvělými výsledky nejen pro rozvoj obchodu, ale i pro větší spokojenost klientů.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení